Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy 17.08.2013-18.09.2013

W dwudniowej  wycieczce do Warszawy wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV- VI, którzy uczestniczą w projekcie unijnym POKL.09.01.02-18-174/12 pod tytułem „Program rozwojowy SP w Opaciu”. Na wycieczkę z Opacia do Warszawy wyruszyli o godzinie 3.15 dnia 17.09.2013.

O godzinie 10.20 uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Wystawy stałe – projekty: świat w ruchu, człowiek i środowisko, najmłodsi, strefa światła, korzenie cywilizacji, generacja, park odkrywców. Można było pościgać się z ludzkim sercem, poznać granice własnego słuchu czy zostać pogromcą piorunów. Na wystawie Eksperymentuj! Nikt się nie nudził.

O godzinie 12.40 nastąpił przejazd do Wilanowa i  zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego-rezydencji Króla Jana III Sobieskiego w formie lekcji muzealnej „Wizyta u Króla”.

Następnie, uczniowie zwiedzili Ogród Botaniczny na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Rynek  Starego Miasta, Katedrę Św. Jana, warszawski barbakan,

Kolumnę Zygmunta, dziedziniec  Zamku Królewskiego.

Po trudach całodniowego zwiedzania grupa udała się do miejsca noclegu „Dobre Miejsce”przy ulicy Dewajtis 3, gdzie zjedli obiadokolację i udali się na odpoczynek do przydzielonych pokoi.

Następnego dnia rano po zjedzeniu pysznego śniadania grupa wycieczkowa wraz z przewodnikiem przejechała do Pałacu nauki i kultury gdzie obejrzeli panoramę miasta z wysokości 30-go piętra.

Od godziny 11.20 do 13.20 zwiedzano Centrum Nauki Kopernika uczniowie oprócz zwiedzania wystaw stałych wzięli udział w przedstawieniu Teatru Robotycznego pt.: W płaskolandii”, czwarty wymiar przestrzeni.

Około godziny 14.15 cała grupa przybyła do Muzeum Narodowego, gdzie wszyscy uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej pt.,,Muzealne przeboje”

Po lekcji muzealnej nastąpił przejazd do Łazienek Królewskich. Wszyscy z ciekawością i zadowoleniem spacerowali  po parku, zwiedzali Podchorążówkę, oraz Biały Domek.

O godzine 17.00 wszyscy zjedli obiad w restauracji Magat przy Pl. Grzybowskim 12/16 i udali się w drogę powrotną. Do Opacia dojechali wszyscy zadowoleni choć nieco zmęczeni

autor Elżbieta Gronkiewicz