"Bohaterom cześć i chwała"

13 listopada uczniowie klasy III z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę na cmentarz komunalny w Trzcinicy. Znajduje się tam cmentarz wojskowy, na którym spoczywają żołnierze I wojny światowej oraz Kazimierz Mazurczak- bohater kampanii wrześniowej 1939 r. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania nauczyciela związanego z historią tego cmentarza i modlitwie w intencji poległych bohaterów, dzieci zapaliły przyniesione przez siebie znicze. Następnie przeszły pod obelisk upamiętniający setną  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, który znajduje się przed zabytkowym kościołem św. Doroty.  Po krótkiej chwili refleksji i zapaleniu zniczy przyszedł czas na zabawę na przykościelnym placu zabaw. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci mogły huśtać się na huśtawkach, pojeździć  na zjeżdżalni,  wspinać się na torze przeszkód, a nawet zagrać w " kółko i krzyżyk".  Po półgodzinnej rekreacji  uczniowie szczęśliwi i zadowoleni powrócili do szkoły.