VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

28 maja 2013 r. już po raz siódmy Szkoła Podstawowa w Opaciu oraz Społeczne Gimnazjum w Opaciu gościły uczestników Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Z językiem angielskim w Zjednoczonej Europie”, który przygotowały panie Katarzyna Wierzgacz i Agnieszka Chrząszcz. Wzięło w nim udział 17 reprezentantów klas szóstych  z 6 szkół Gminy Jasło.

Celem konkursu było  umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności językowych oraz kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów. W tym roku w zadaniach konkursowych sprawdzana była wiedza dotycząca zabytków Londynu. Uczestnicy musieli również wykazać się znajomością gramatyki, leksyki i funkcji językowych oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Najlepsi lingwiści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Opaciu.

Laureatami zostali:

Julia Rozmus  Szkoła Podstawowa w Niepli

Paulina Labut  Szkoła Podstawowa w Jareniówce

Kinga Kazimierska Zespół Szkół w Osobnicy

Katarzyna Ślusarczyk Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy

Wyróżnienia otrzymali:

Joanna Owsiak Szkoła Podstawowa w Niepli

Kamila Kwiatkowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy

Julia Rączka Szkoła Podstawowa w Jareniówce

Kamil Berkowicz Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy

Patrycja Piecuch Szkoła Podstawowa w Opaciu

Aneta Rolek Zespół Szkół w Osobnicy

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.