IV Powiatowy Konkurs recytatorski Poezji Lirycznej " Poetyckie J...K...L..."

W dniu 8 marca 2019 r. trzy uczennice naszej szkoły- Natalia Berkowicz z kl. IV, Martyna Zielińska z kl. VI oraz Wiktoria Rusin z VII klasy wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Lirycznej "Poetyckie J...K...L...". Do konkursu zgłosiło się 28 reprezentantów

z jasielskich szkół podstawowych. Kategoria konkursowa obejmowała recytację wybranego wiersza polskiego lub zagranicznego poety, którego nazwisko rozpoczyna się na literę J, K lub L.

Recytatorzy - uczniowie klas IV-VIII - przedstawiali głównie poezję wybitnych polskich twórców, takich jak: Leśmiana, Kasprowicza, Kofty czy Krasickiego. Nasze młode artystki  pokazały się zaś w wierszach humorystycznych z repertuaru L.J. Kerna, J. Kulmowej i Z. Lengrena.

Jury oceniając występy, wzięło pod uwagę przede wszystkim odpowiedni dobór repertuaru, prawidłową interpretację dzieł, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Dlatego uczennice szkoły w Opaciu zostały najwyżej ocenione i zajęły odpowiednio: Martyna Zielińska i Wiktoria Rusin ex eaquo I miejsce, a Natalia  Berkowicz II miejsce. Do konkursu uczennice przygotowywały sie pod okiem pani Bogusławy Ochońskiej.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.