Narodowo, a do tego na sportowo! – I Otwarty Bieg Przełajowy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała niecodzienne przedsięwzięcie.

W niedzielne, słoneczne popołudnie - 14 października 2018 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi zgromadzili się na terenie boiska, by  wziąć udział

w I Otwartym Biegu Przełajowym. Celem  imprezy było popularyzowanie zdrowego stylu życia,  propagowanie spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przede wszystkim uczczenie rocznicy historycznego wydarzenia z 1918 roku. Zawody rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego oraz powitanie zawodników i kibiców.

Biegi odbywały się w 4 kategoriach wiekowych:

I- najmłodsi, dzieci  z kl. I-III

II-uczniowie z kl. IV- VI

III- uczniowie kl. VII-III gimnazjum

IV-otwarta –seniorzy

Wszyscy zostali nagrodzeni. Były puchary, medale i pamiątkowe dyplomy dla zawodników oraz grill i słodkie pierniki w narodowych barwach.

Imprezę udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz pana Janusza Pruchnika-radnego Gminy Jasło, który pomógł  pozyskać fundusze na zorganizowanie biegu i osobiście włączył się w jego przygotowanie.

Organizatorzy dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle za przyznanie środków na organizację biegu.

SP w Opaciu