Konkurs matematyczne zoo

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Opaciu biorą udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym  "Triathlon matematyczny"

Przedmiotem projektu "Triathlon matematyczny" jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Od 20 listopada do 10 grudnia: przez 3 tygodnie, co piątek ,,matematyczne zoo” publikuje zadania do rozwiązania przez uczestników konkursu. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostaną nagrody (18 tabletów i 30 pendrive’ów).

mgr Elżbieta Gronkiewicz