Owocowo i warzywnie - czyli - Gdzie się kryją witaminki?

W klasie drugiej znowu zamieszanie. Dzisiaj zajęcia prowadzi jabłko! Jak co rano Pani weszła do klasy II, ale już od progu wyglądała nieco inaczej. Przedstawiła się, że jest jabłkiem i przyniosła ze sobą ogromny kosz pełen warzyw i owoców. Zaczęły się nietypowe zajęcia. Dzieciaki z zaciekawieniem przyglądały się wszystkiemu. Pracowały wytrwale. Dzielnie szukały miejsca, gdzie ukryły się witaminki. Smakowały, nazywały, przeliczały i segregowały warzywnych i owocowych bohaterów tej lekcji oraz rozwiązywały nietypowe zadania, jakie przygotował dla nich czerwony owoc. W nagrodę otrzymywały uśmiechnięte cytrynowe buźki. Jabłko godnie wypełniało swoją rolę. Nawet namówiło uczniów do zaśpiewania i odtańczenia warzywnej piosenki. Dużą frajdę sprawiło wszystkim ozdabianie ogórków, które dzięki pomysłom dzieciaków przeobraziły się w zupełnie nowe warzywa. Na koniec rumiane jabłuszko zaprosiło wszystkich do zdjęć i tak powstała niesamowita galeria. To były pełne wrażeń zajęcia.

Jolanta Czyżowicz