Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu

Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu

O przyjaźni raz jeszcze

              W piątkowe przedpołudnie -11 października 2019 r., uczniowie klas IV i V udali się do Miejskiej Biblioteki Publiczne w Jaśle, by tam spotkać się z panią Renią z oddziału dla dzieci i młodzieży, która poprowadziła dla nich warsztaty edukacyjne.

              Głównym tematem zajęć była przyjaźń. Pani bibliotekarka przygotowała dla uczniów różnorodne ćwiczenia, dzięki którym dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami. I tak  oto miały możliwość zaprezentowania recytatorskich, malarskich oraz krasomówczych talentów.

              Grupa bardzo żywiołowo reagowała na pytania prowadzącej. Czwartoklasiści i ich starsi koledzy, i koleżanki, brali czynny udział w dyskusji- prezentowali swoją opinię na temat prawdziwego przyjaciela, wybierali cechy, w które powinien być on wyposażony. W twórczy sposób pokazywali jak, wspólnie z przyjacielem, chcieliby spędzać wolny czas.

              Warsztaty były doskonałym dopełnieniem lekcji z wychowawcą czy zajęć z  j. polskiego. Dodatkowo uczniowie odwiedzili oddział dla dzieci i młodzieży, i dowiedzieli się, w jak prosty i szybki sposób mogą zostać czytelnikami biblioteki. 

 

Bogusława Ochońska