Finał XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą”

W dniu 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. M. Konopnickiej ul. Czackiego 2 w Jaśle odbył się  XV Wojewódzki Konkurs  Plastyczny„MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ” .

Celem konkursu było  rozwijanie zdolności plastycznych dzieci  i młodzieży, wyrażanie nagromadzonych  doświadczeń przyrodniczych  za pomocą ekspresji plastycznej, uwrażliwienie na piękno przyrody  oraz kształcenie wrażliwości estetycznej.

Konkurs plastyczny  przeznaczony był dla uczniów klas IV -  VII  szkół  podstawowych a wzięło w nim udział aż 122 uczniów z 25 szkół z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Anna Gustek kl.V, Katarzyna Gustek kl. VI, Emanuela Mazur kl. VI, Szymon Gustek kl. VII i  Bartosz Grasela kl. VII.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: p. Małgorzata i Bogdan Samborscy, p. Jan Kukułka – przedstawiciele Stowarzyszenia Jasielskich Plastyków „PLAJA” oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, p. Mariusz Świątek.

Miło jest nam poinformować, że  Emanuela Mazur i Katarzyna Gustek otrzymały wyróżnienia

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 odbył sięuroczysty finał XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą." Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła p. Ryszard Pabian, a fundatorem nagród był Wydział Gospodarki Komunalnej przy Urzędzie Miasta oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

Serdecznie gratuluję.