Sukcesy językowe uczniów naszej szkoły

W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch powiatowych konkursach języka angielskiego organizowanych przez szkoły podstawowe w Jaśle.

XVI Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych „English is Easy” odbył się 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle. Uczniowie klas  szóstych z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego rozwiązywali test składający się z 13 zadań sprawdzających wiedzę uczniów w zakresie słownictwa angielskiego oraz kultury Zjednoczonego Królestwa.

Spośród trzech uczestników reprezentujących naszą szkołę najwyższą lokatę zajął Mateusz Ślawski plasując się na miejscu X.  Julia Łyszczarz zajęła miejsce XI a Emanuela Mazur miejsce XII.

13 marca 2019 r. odbyła się szósta edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Science Around Us".

Konkurs, mający na celu promowanie nauczania dwujęzycznego oraz postaw ekologicznych, zgromadził grono ponad 80 uczniów klas szóstych i piątych szkół podstawowych powiatu jasielskiego.

Miło jest nam poinformować, że Szkołę Podstawową w Opaciu reprezentowała liczna grupa dzieci: pięciu uczniów klasy V:  Michał Berkowicz, Aleksandra Janas, Julia Łyszczarz, Wiktoria Marszałek i  Daria Tutro  oraz czterech uczniów z klasy VI: Wiktor Kosiek, Emanuela Mazur, Mateusz Ślawski i Martyna Zielińska. Konkurs wymagał  od uczniów dużo pracy aby zapamiętać nowe słownictwo specjalistyczne w zakresie ekologii i przyrody. Uczniowie musieli również wykazać się szczegółową znajomością faktów dotyczących globalnego ocieplenia. Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania.

Z dumą informujemy, że Julia Łyszczarz została laureatką  VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Science Around Us" zajmując I miejsce. Tytuł laureata uzyskała również Martyna Zielińska zdobywając miejsce IV.

Gratulujemy uczestnikom i laureatom konkursów językowych. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.