W krainie lodu i fantazji...

W dniu 9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II i III  z wychowawczyniami udali się do jasielskiego kina "Syrena" na długo wyczekiwany film "Kraina lodu 2" . Wyjazd ten był "częścią" prezentu od św.  Mikołaja.

Akcja "Krainy Lodu 2" dzieje się pod koniec jesieni. Na ekranie powracają dobrze znani bohaterowie z pierwszej części filmu. Elsa i Anna żyją szczęśliwie w swoim królestwie.  Kristoff zamierza oświadczyć się Annie, w czym ma mu pomóc jego wierny druh renifer Sven. Nie zabrakło też bałwana Olafa, który stał się ulubieńcem fanów "Krainy Lodu". Królową  Elsę wzywa dziwny  głos. Dziewczyna domyśla się, że chodzi o tajemniczą puszczę. Postanawia ruszyć za tym głosem, by poznać prawdę o sobie , przeszłości i uratować miasto, któremu zagrażają duchy puszczy. Oczywiście w wyprawie pomagają jej wierni przyjaciele. Tak rozpoczyna się wielka przygoda bohaterów, podczas której muszą walczyć z własnymi słabościami. W "Krainie Lodu 2" są wszystkie elementy, które tak spodobały się widzom 1. części - plastyczna animacja, piękne utwory oraz dobry humor. Każdy wątek w filmie jest dobrym pretekstem do zaśpiewania piosenki .Film bardzo podobał się naszym uczniom i wszyscy w świetnych humorach wrócili do szkoły.

Autor: Maria Witalis