Z wizytą w teatrze

Dnia 29 listopada dzieci z klas 0 - IV wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu. Wybraliśmy się do Jasielskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. "Shrek". Przedstawienie przygotował Teatr Profilaktyczny "Alert" z Wrocławia.  Jest  to baśń              o tolerancji, na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki „Shrek" Williama Steiga. Tym, co łączy spektakl z kinowym „Shrekiem" , jest właśnie postać tytułowego bohatera - dość odrażającego ogra o gołębim sercu i specyficznych manierach. Głównym celem przedstawienia było zachęcić widzów do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go po wyglądzie. Spektakl pokazał  dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata.
Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, twórcy pokazali dzieciom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu stajemy się wewnętrznie bogatsi. Bohaterowie, których Shrek spotyka podczas swojej wędrówki, również okazują się być inni, niż wydaje się na początku. Babcia Jadzia, wbrew pozorom, wcale nie jest dobrotliwą staruszką. Wilk z bajki o Czerwonym Kapturku wcale nie jest taki straszny - nie oceniajmy więc wszystkich, na podstawie czynów jednego. Nawet sam Czerwony Kapturek zaskakuje, nie mówiąc już o wyjątkowo dużo gadającym Ośle. Był też Bajarz, który na naszych oczach snuł opowieść, zabierając widzów w niezwykły świat fantazji. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.