"Byśmy pamiętali..." - wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada 2019 r. podczas spotkania z rodzicami uczniowie klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu przedstawili uroczysty program artystyczny, który był poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Dzieje naszej Ojczyzny szarpanej rozbiorami, powstaniami i wojnami były bardzo burzliwe, ale obfitowały w bohaterskie czyny powstańców i żołnierzy, którzy nade wszystko ukochali swój kraj. I to właśnie o tych ludziach, często niestety zapomnianych, opowiadali uczniowie, przybliżając ich sylwetki i dokonania.

Piękne wiersze i piosenki wprowadziły zgromadzonych Rodziców i Gości w zadumę. Wszyscy powrócili pamięcią do tragicznych momentów w historii Polski. Znaczenie słów: Wolność i Ojczyzna mocno wybrzmiewały tego wieczora w murach opackiej szkoły.  Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i ludziach walczących o  Jej wolność. Jesteśmy Polakami i bądźmy z tego dumni!

Autor: Bogusława Ochońska