Spotkanie z absolwentką szkoły

W dniu 30 października 2019 r. uczniowie klasy VIII spotkali się z Karoliną Gajecką, absolwentką Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu i Społecznego Gimnazjum w Opaciu. Spotkanie to odbyło się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, przygotowujących młodzież m. in. do wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia, w tym szkoły średniej.

Karolina opowiadała swoim młodszym koleżankom i kolegom o swoich doświadczeniach  w szkole średniej, czyli LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach. Mówiła o tym, dlaczego wybrała tę szkołę, jak przebiegała jej edukacja, na jakie zajęcia dodatkowe warto się wybrać. Wspomniała także o wymaganiach nauczycieli. Zachęcała ósmoklasistów do wytężonej nauki, do wyznaczenia sobie konkretnego celu i realizowania go małymi krokami. Mówiła o tym, że ciężka praca może się opłacić, czego sama jest przykładem. Będąc w klasie maturalnej, zdecydowała się wziąć udział w X edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Pomimo tego, że nie było łatwo, dzięki uporowi, cierpliwości i pracy zdobyła upragniony indeks i od października 2019 r. jest studentką Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Było to niezwykle ciekawe spotkanie, które umożliwiło uczniom VIII klasy na realne poznanie życia w szkole średniej, na zadanie konkretnych pytań osobie, która ukończyła  taką szkołę i może podzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami.

Bardzo serdecznie dziękujemy Karolince za poświęcony czas, za słowa otuchy i zachęty do pracy. Życzymy Jej powodzenia na studiach!

Uczniowie klasy VIII

wraz z opiekunem