Europejski Dzień Języków 2019

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. W naszej szkole będziemy je obchodzić  w piątek 27 września 2019 r.

Jak co roku zapraszamy do udziału w  realizacji wyzwań językowych ukrytych w  kodach QR. Po raz pierwszy wszyscy uczniowie Szkoły podstawowej w Opaciu mogą przygotować pracę plastyczną: Kaligram.  Kaligram to plastyczna kompozycja liter i symboli graficznych obrazujących znaczenie przedstawianego wyrazu przy zachowanej kolejności ciągu znaków odpowiadających literom. Będąc uniwersalnym obrazem znaczenia słowa, kaligram w języku angielskim lub niemieckim powinien być czytelny dla każdego odbiorcy.

- rozmiary pracy na papierze lub innym płaskim podłożu to A4 lub A3,
- dopuszcza się stosowanie w pracach liter wykonanych według szablonów, kalkomanii, wycinanek lub dodrukowanych na drukarkach,
- prace muszą być czytelne, wykonane w dowolnej technice, albo w postaci wydruku na drukarce komputerowej,

- podpisane prace należy przekazać nauczycielom języków obcych do 24 września 2019r.

Zachęcamy do świętowania Europejskiego Dnia Języków poprzez udział w konkursach. Nagrody czekają!