XVI Gminny Konkurs ,,Palma wielkanocna”

Jak co roku nadchodząca Niedziela Palmowa to znak, aby rozpocząć przygotowywanie palm na XVI Gminny Konkurs ,,Palma wielkanocna” organizowany przez SzkolęPodstawową w Jareniówce.

Jak co roku nadchodząca Niedziela Palmowa to znak, aby rozpocząć przygotowywanie palm na XVI Gminny Konkurs ,,Palma wielkanocna” organizowany przez Szkołę Podstawową w Jareniówce. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej,rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży, przekazywanie wartości i tradycji ludowej, integrację społeczności lokalnej, jak również promocję dorobku kulturowego wsi.

W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie stanęli na wysokości zadania zdobywając narody i wyróżnienia.

W kategorii klas 0-3  uczennica klasy I Wiktoria Gorgosz zajęła III miejsce, a uczennica klasy II Zuzanna Majewska otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-VIII  Aleksandra Gustek otrzymała II miejsce.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratuluję.