Spotkanie z Misiem Ratownisiem

W dniu 29 marca 2019 r. przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jaśle w Domu Ludowym w Opaciu odbyły się zajęcia zorganizowane dla najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z zakresu pierwszej pomocy . Zajęcia były prowadzone przez ratowników z Grupy Ratowniczo – Poszukiwawczej „Legion Gerarda” z Krosna, która jest statutową jednostką organizacyjną Fundacji Wsparcie 112. Szpital Misia Ratownisia - to prelekcje dla najmłodszych, w którym poprzez zabawę dzieci uczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. W trakcie godzinnych zajęć dzieci brały czynny udział w pokazie,uczyły się m.in. jak wezwać pomoc, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej oraz jak założyć prosty opatrunek. Pod bacznym okiem ratowników ćwiczyły również zabiegi resuscytacji. Zapoznały się też ze specjalistycznym sprzętem, który wykorzystywany jest podczas akcji ratowniczych. Uczniowie byli bardzo aktywni, zainteresowani treścią zajęć, chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania i angażowali się w ćwiczenia praktyczne. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik uzyskał certyfikat Małych Ratowników Szpitala Misia Ratownisia.