Wiktoria Rusin nagrodzona podczas uroczystej gali.

W dniu 26.04.2018r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom i Wyróżnionym w siódmej edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania pod Honorowym Patronatem Wojewody Podkarpackiej – pani Ewy Leniart.

Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania  zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, wspierające ją Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz Polskie Radio Rzeszów, które  objęło konkurs Patronatem Medialnym.  Jury składało się z dziennikarzy, aktorów, polonistów oraz nauczycieli bibliotekarzy.

Uczennica klasy VI naszej szkoły – Wiktoria Rusin zajęła zaszczytne – III miejsce w kategorii  klasy  4-7 SP. Jest to znaczące wyróżnienie z uwagi na liczbę osób biorących udział w eliminacjach oraz nagrodzonych i wyróżnionych.

Tylko w  kategorii klasy  4-7 SP w  eliminacjach organizowanych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie brało udział 103 uczniów! Przyznano 3 nagrody i 22 wyróżnienia!

W konkursie brali udział uczniowie  wszystkich etapów edukacyjnych z całego województwa podkarpackiego. Pierwszy etap odbywał się w  178 szkołach w którym uczestniczyło ponad 3 tysiące uczniów. Do etapu wojewódzkiego, który przeprowadzano w Bibliotece Pedagogicznej i Polskim Radiu Rzeszów, zgłoszono 249 laureatów. Komisje konkursowe nagrodziły łącznie 59 uczniów, wyłaniając 12 finalistów i przyznając 47 wyróżnień.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów.